Pralnia Dywanów

3100


Podczas epidemii COVID-19, zostańcie w domu!
To my przyjedziemy po Wasze dywany

zarezerwuj termin odbioru

WAŻNA INFORMACJA!

 1. pl
 2. en
pranie dywanów kraków
pranie dywanów kraków
pranie dywanów kraków
pranie dywanów kraków
pranie dywanów kraków
pranie dywanów kraków

Od lutego 2013 wprowadzamy na rynek lokalny najskuteczniejszą metodę prania dywanów, jako pierwsi w Krakowie umożliwiamy Państwu skorzystanie z najwyższej jakości świadczonych usług w branży. Wszystko za sprawą wirówki do dywanów (1200 obrotów na minutę) oraz automatowi trzepiącemu (48000 uderzeń na minutę). Inwestycja w innowacyjny sprzęt umożliwia w pełni pranie dywanów na wskroś. Jest to metoda, stosowana od lat w Europie i na innych kontynentach. Polega ona na całkowitym przemoczeniu dywanu - jego runa i osnowy, wyszorowaniu, wypłukaniu oraz odwirowaniu. Dywan z wirówki wyciągany jest praktycznie suchy(do 95% wody zostaje odwirowane). Przed całym procesem prania dywanów, są one porządnie trzepane (80% zabrudzeń w dywanach jest nierozpuszczalnych wodnie i chemicznie), odkurzane, jeśli tego wymagają - usuwana jest sierść zwierzęca oraz włosy. Oferujemy również usuwanie uciążliwych i nieprzyjemnych zapachów.

Pranie dywanów

Proces, który przejdzie Państwa dywan po oddaniu go w nasze ręce:
 

 • mierzenie oraz oznakowanie

 • trzepanie mechaniczne

 • usunięcie sierści oraz włosów

 • odkurzanie

 • pranie wstępne

 • pranie zasadnicze 

 • płukanie

 • wirowanie

 • suszenie

 • ewentualne poprawki

 • odkurzanie (ponowne)

 • zaczesanie runa

 • kontrola jakości

 • pakowanie

Bardzo często ignorujemy zagrożenie, które w materacach na nasz czeka – z bardzo prostego powodu – po prostu go nie dostrzegamy gołym okiem. Pranie materacy to czynność, którą powinniśmy ze szczególną uwagą wykonywać stosunkowo jak najczęściej. W końcu ok 25-33% naszego życia - to sen. Należy zdać sobie sprawę, iż spanie na czystym łóżku bądź materacu korzystnie wpłynie na samopoczucie oraz możemy być pewni, że będziemy lepiej się wysypiać. Roztocza, bakterie i wirusy które gromadzą się w poszyciach, sprawiają, że ciężej nam się oddycha co niekorzystnie wpływa na nasz sen. Każdej nocy ciało ludzkie wydala ok 1/4l potu i innych płynów, a to wszystko wsiąka w materac. Część tych płynów w ciągu dnia odparuje, lecz jak się można domyśleć - reszta w nim pozostanie. Zrzucamy także na materac ok. 1,5g martwego, złuszczonego naskórka, a ten jest doskonałym pożywieniem dla roztoczy. Średnio w materacu dwuosobowym znajduje się ok. 2,5mln roztoczy i ich odchodów. Dodatkowo, po położeniu się do spania, gdy już przykładamy głowę do poduszki i przykrywamy się kołdrą – zaczynamy przebywać w środowisku, które jest bardzo mocno alergogenne. Na 1cm2 naszej skóry znajduje się od 10 do 100 tysięcy bakterii. Część z tych bakterii zostaje w pościeli oraz materacu. Bakterie te mogą zaatakować skórę, spojówki lub błony śluzowe. Mogą również dostać się wraz z powietrzem, które wdychamy – do naszego układu oddechowego. Kontakt z bakteriami może wywołać: zapalenie ropne skóry, zapalenie błon śluzowych, zapalenie oskrzeli lub nawet zapalenie płuc.

Podczas czyszczenia materaca usuwamy: roztocza oraz ich odchody, martwy naskórek i włosy, pozostałości potu jak również pozostałości jedzenia. Dodatkowo możemy zdezynfekować Państwa materac parowo. Roztocza giną w takiej temperaturze. Oczywiście to dopiero połowa sukcesu, lecz ich odchody są usuwane (wyciągane pod ciśnieniem) z wnętrza materaca – w momencie prania materaca. Aby stosunkowo wydłużyć proces rozmnażania roztoczy w pościeli i materacu – należy zadbać także o: jak najniższą temperaturę oraz wilgotność w sypialni. Zalecamy również aby materac co miesiąc odwracać na drugą stronę. Polecamy również Państwu zakup specjalnej nakładki antyalergicznej na materac

  Czyszczenie materacy

Cennik czyszczenia materacy


Ceny podane w PLN.
Dezynfekcja każdego materaca +20 PLN (bez względu na wielkość)

Pranie dywanów

zarezerwuj termin

ul. Rzyczyska 9
32-087 Zielonki
NIP : 5130261693
REGON: 384002665

 

3100 sp. z o.o.

Copyright © 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone 3100 Sp. z o.o.

Usługi

Usługi dodatkowe

Menu

Regulamin

Współpraca

Partnerzy

pranie dywanów Kraków, czyszczenie wykładzin Kraków, czyszczenie mebli Kraków, czyszczenie mebli skórzanych Kraków, pranie żaluzji Kraków, czyszczenie sztandarów, , pranie materacy Kraków

Spółka wpisana do rejestru przedsiębiorców w Sądzie Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000797368, wysokość kapitału zakładowego i kapitału wpłaconego: 5 000 zł.

kom. 503 450 355
tel. 12 307 10 90
darek@pacos-clean.pl